GPS Maze Europe

Logo GPS Maze 2017 webCo je GPS Maze?

„Blodiště“ GPS Maze je speciálni typ slezine – je to potovni véstava s interaktivnima prvkama, vjenovaná technológii GPS a hlavně hledáni krabiček.

Te véstave pořádala společnosť Groundspeak ve spolopráce s Minotaur Mazes a až do 6.9.2013 se véstava nikdá nekonala mimo ózemi Severni Amerike.


Kdo to chestáGPS Maze 2

Véstavo přepravoje Česká asociaca geocachingo, prvni nápad vznikl ož pře zakládáni série  „101 dalmatino“, kdy se JohnnyM.  poprvy zasněl a “vemeslel nápad”.

Pak našel dalši „blázne“, kery rekrotoval hlavně mezi zakládajicima členama ČAGeo, a keří mo te jeho šileny nápade pomáhale měnět ve skotečnosť.

Drožstvo chestačo se zvjetšelo e mimo asociaco a v sóčasnostě s realizacó pomáhá spósta geokešero.

Základem drožstva je JohnnyM. (hlavni meslitel), hradnik a MarHan (kloci šekovni na práco),  MyKeš (obrázke), Kulhal a martin.simek (dorozomivači s svjetem). Take só v drožstvje takovi, keři pomáhajó s montážó véstave a po tem se starajó o hladké chod celyho GPS Maze.


Dějine

Česká asociaca geocachingo (ČAGeo) néprv vemeslela potovni véstavko na podobnym principo jako GPS Maze – ČAGeo’s Flying Circus.

Od záři 2012 ste měle možnosť prohlidnót ČAGeo’s Flying Circus na pěti ruznéch mistech Česky republike, celková návštěvnosť bela vic jak 1350 nicko.

Pře konáni Mega Moravia 2012 v Olomóco véstavo prohlidle e zástopkeně společnostě Groundspeak, kery toto pojeti véstave moc zaojalo. Po tem ČAGeo ve spolopráce s Groundspeakem představile nové koncept – GPS Maze Europe, keré v sobje spojoje to néjlepši z obó véstav.

Prvni GPS Maze Europe pořádané v pražskym Stromovym parko bel zalogované vic jak 3780 krát. Drohé pořádané v německym Mohoču převedl dokonca 5900 nicko.

V roko 2016 přejel nové GPS Maze e do Anglicka.

 

back to top