The Great Moravia Post

 Nebojte se, vážení a milí!

I v okolí Plumlovského zámku jsou pro vás připraveny nějaké ty chuťovčičky v podobě lákavých lab keší. Ovšem na rozdíl od Olomouce a Prostějova nebudeme nic prozrazovat.

Zámek_1

… snad jenom …

Plumlovský zámek nás hostí, Plumlovský zámek bude mít svou labku!

Plumlov-1OlkrajcachlyNapsal o nás časopis Koktejl

clanek

Koktejl_LOGO_2009_zeleneVítejte v Prostějově!

Přes 600 let staré město Prostějov kdysi patřilo rodu Pernštejnů, za kterých dosáhlo velké prosperity. Na rozvoji města se podílela i silná židovská komunita, která zde byla až do 2. světové války. Díky ní se městu kdysi přezdívalo Hanácký Jeruzalém.

Během GM2017 bude možné v Prostějově najít 10 lab keší. Dnes vám nabízíme několik typů, kdy byste „labky“ mohli očekávat.

Mesto_Prostejov

Nová radnice

Naměstí T. G. Masaryka v Prostějově dominuje nová radnice s věží vysokou 66 m a orlojem. Zdejší hodinový stroj a orloj jsou unikátem, jedním z pouhých čtyř tohoto druhu u nás.

Národní dům

Národní dům projektoval architekt Jan Kotera, profesor Uměleckoprůmyslové školy v Praze. Stavba byla započata v květnu 1906. V listopadu 1907 byl Národní dům slavnostně otevřen veřejnosti. Dům od té doby prošel několika rekonstrukcemi, poslední změny proběhly v letech 2006 a 2007, kdy byly dokončeny opravy restaurace a divadla.

Hradby

Od roku 1445 město začalo budovat nové hradby, tehdy ještě dřevené. Kamennými hradbami se Prostějov opevňoval od r. 1495. Konečná podoba opevnění je z roku 1526, kdy zde Jan z Pernštejna postavil zámek a začlenil ho do obranného systému města.vahalLocusGarminzpět nahoru